Pomoći ću EU da raskrinka Milov kriminal * Oboljeli od raka deset dana bez hemoterapije * Potpredsjedniku Opštine dali pomoć od 8,5 hiljada * Napad na poslanika za tužioca nije sporan * Nezakonita prodaja imovine * Reforme sa DPS-om ne donose promjene * Priština srušila pregovore sa Beogradom
  Izdanje: 08-03-2019

Donald Tusk, predsjednik Evropskog savjeta:
– Protesti su nešto normalno.

Policajac zaustavlja čovjeka:
- Čovječe, četvrti put te zaustavljam i govorim kako ti nešto curi iz auta.
- A ja tebi četvrti put ponavljam da je ovo cisterna za pranje ulica.

Zašto plavuša nosi kompjuter
u dom zdravlja?
Da ga vakciniše protiv virusa.

Sport - datum: 2019-03-07 POZNATA JOŠ DVA UČESNIKA ČETVRTFINALA LIGE ŠAMPIONA
Đavoli ugasili svjetla Pariza Pogotkom iz jedanaesterca u 90+3 Junajted eliminisao Parižane, a na istovjetan način, ali u 117. minutu Porto Rimljane
Penali su uz pomoć VAR tehnologije odredili putnike u četvrtfinel Lige šampiona – Mančester Junajted je napravio senzaciju u Parizu i postao prvi tim u istopriji Lige šampiona koji je u gostima nadoknadio minus od dva gola. Porto je nakon produžetka eliminisao Romu.
Pariz je grad fudbalskog mraka, makar do naredne sezone. Jedan od najvećih favorita u ovom ciklusu Lige šampiona, PSŽ eliminisan je od Mančester Junajteda – tradicija je i ovog puta bila mnogo jača od hrpe zelenih novčanica uloženih od strane šeika. Obistinilo se ono što je najavljivao, istina stidljivo, trener PSŽ-a Tomas Tuhel – Junajted je uvijek opasan, pa čak i kada igra bez deset prvotimaca a to je bio slučaj u revanšu u Parizu. Svjetla Pariza ugasio je Markus Rašford iz penala – sudija Damir Skomina konsultovao je VAR i pokazao na bijelu tačku pošto je lopta u ruku pogodila Kimpembea Početak je nagovještavao ovakav epilog - poslije samo dva minuta igre Romelu Lukaku je prvi put zatresao mrežu Svetaca dajući do znanja da Junajted nije rekao sve u ovom duelu. Ni brzo izjednačenje Huan Bernata nije poremetilo planove Đavola – opet je Lukaku, istina poslije greške Đanluiđi Bufona, bio na pravom mjestu. Junajted je u 21. gostujućem meču zaredom u svim takmičenjima uspio da zatrese mrežu rivala Ostaće i da se pamti kako je PSŽ primio dva gola u prvih 30 minuta prvi put nakon 1997 godine (protiv Bajerna)
Na Dragao stadionu putnik u četvrtfinale riješen je nakon produžetaka pošto je Porto poslije 90 minuta igre savladao Romu (2:1). Marega je šestim ovosezonskim pogotkom donio Zmajevima pobjedu koju su zaslužili jer su bili bolji rival. Edin Džeko je u dva minuta drugog produžetka (111 i 112) propustio dvije izvanredne prilike da Vučici vizira kartu za četvrtfinale. To nije propustio Aleks Teljes – iz penala, koji je dosudio Čunejt Čakir nakon prekršaja Florencija nad Fernandom i odgledanog VAR-a. Porto je dobio i četvrtu domaćinsku utakmicu u ovoj sezoni Lige šampiona – ova vrijedi više nego sve tri prethodne.
I.Ć.

PSŽ – Mančester Junajted 1:3 (1:2)
Stadion: Park prinčeva. Gledalaca: 47.929. Sudija: Damir Skomina (Slovenija). Strijelci: Bernat 11 – Lukaku 2, 30, Rašford 90+3p. Žuti kartoni: Di Marija, Paredes (PSŽ) – Šo (Mančester J).
PSŽ: Bufon, Kerer (od 70. Paredes), Tijago Silva, Kimpembe, Bernat, Markinjos, Verati, Alves, Drahsler (od 70. Menije), Di Marija, Mbape.
Mančester J: De Hea, Lindelef, Baji (od 36. Dalot), Smoling, Šo, Jang (od 87. Grenvud), Mektomini, Fred, Pereira (od 80. Čong), Rašford, Lukaku.

Porto – Roma 2:1 (1:1) poslije produžetka 3:1
Stadion: Dragao. Gledalaca: 50.399. Sudija: Čunejt Čakir (Turska). Strijelci: Soareš 27, Marega 53, Teljes 117p – De Rosi 37 p. Žuti kartoni: Erera, Pereira, Pepe (Porto) – Zaniolo, Karsdorp, Džeko, Pelegrini, Florenci (Roma).
Porto: Kasiljas, Eder (od 103. . Pereira), Felipe, Pepe, Teljes, Danilo, Otavinjo (od 94. .. Ernani), Erera, Korona (od 69. . Brahimi), Marega, Soareš (od 78 min Fernando)
Roma: Olsen, Karsdorp (od 55. Florenci), Manolas, Markano, Žezus, Kolarov, N‘Zonzi, De Rosi (od 45+4 Pelegrini), Zaniolo, Džeko, Peroti.